KONKURS CZYTELNICZY-„ BAŚNIE ANDERSENA CZYTAMY I ZNAMY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Waniowska   
Środa, 22 Luty 2012 15:49

KONKURS CZYTELNICZY-„ BAŚNIE ANDERSENA CZYTAMY I ZNAMY”


Konkursy czytelnicze są jedną z form upowszechniania czytelnictwa i rozbudzania zamiłowań czytelniczych wśród dzieci. Są lubiane przez dzieci, bo dostarczają dużo dobrej zabawy i wprowadzają”zdrowy „ element rywalizacji.

W klasie 3b konkursy czytelnicze mają już swoją króciutką tradycję. Pierwszy odbył się w bibliotece szkolnej. Dzieci opowiadały polskie legendy. Pani Dominika, nauczyciel biblioteki, wysoko oceniła aktorskie zdolności dzieciaków i wręczyła nagrody książkowe dla najpiękniej opowiadających. Do konkursu znajomości baśni H. Ch. Andersena uczniowie przygotowali się pod okiem rodziców. W klasie, 14 lutego, podzieleni na cztery grupy, przeprowadziliśmy konkurs( wcześniej przygotowaliśmy „scenografię”, czyli piękne prace plastyczne do baśni „ Calineczka”). I właśnie tej baśni dotyczyła konkurencja- prawda czy fałsz? Zadaniem grup było posegregowanie zdań na prawdziwe i fałszywe i włożenie ich do odpowiednich kopert. Z rozsypanki tytułowej „w mig” ułożyły tytuły pięciu baśni. Dzięki krzyżówce dzieci poznały tytuł rzadko czytanej baśni, a konkurencja „rekwizyty”, w której należało po rekwizycie losowanym z zaklętego wora rozpoznać tytuł baśni np. lusterko – „ Królowa Śniegu”, orzech – „ Calineczka”, zapałki – „Dziewczynka z zapałkami” dostarczyła najwięcej emocji. Pięknie uzupełniały cytaty brakującym wyrazem i podawały tytuł baśni!

Uczniowie klasy 3b wykazali się dużą wiedzą na temat baśni Andersena, z satysfakcją podliczyli punkty i byli z siebie bardzo dumni!

Wychowawca klasy 3b: Bożena Waniowska

Zmieniony: Czwartek, 23 Luty 2012 12:47
 

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting

wykonał Grzegorz Kucharczyk